ייעוץ וטיפול זוגי

בפגישה הראשונה בטיפול זוגי נעשית הערכה האם טיפול זוגי זה רצון של שני הצדדים, האם נכון להתחיל בתהליך זוגי  ואם לא מה כן אפשרי. לפעמים מדובר בפגישה חד פעמית.

מתי פונים לטיפול זוגי?
טיפול זוגי מתאים לזוגות אשר מרגישים כי למרות הקשיים והמתחים הזוגיים, הקשר הזוגי חשוב להם והם רוצים להבריא ולהצמיח אותו. ישנן סיבות רבות לפניה לטיפול זוגי. טיפול זוגי מתאים  גם במקרים של משבר זוגי עמוק וגם במקרים שקיימת  תחושה של מרחק ותקשורת יומיומית לקויה.

טיפול זוגי ממוקד רגש (EFT) לפתרון של קשיים בזוגיות 

הטיפול הזוגי ממוקד וקצר-מועד (בין 8 ל- 20 מפגשים) וסולל את הדרך להכלה רגשית בתוך הזוגיות.

‘טיפול זוגי ממוקד רגש’ היא שיטת טיפול שנולדה מתוך תצפית ומחקר על זוגות והיא זוכה לאחוזי הצלחה גבוהים במיוחד. השיטה יוצרת שינוי בדפוסי האינטראקציה והתגובות הרגשיות אצל זוגות במצוקה ומעודדת קשר בטוח.

לפי גישה זו זוגות חווים קושי מתמשך או משבר כאשר הם חווים נתק רגשי עם בן/בת הזוג בנקודות חשובות. נתקים אלו מובילים למאבקים מתמשכים אשר יוצרים מעגלים שליליים, כגון מעגל של ביקורת וכעס, ועוד רגשות ותגובות.

השלב הראשון של הטיפול עוזר לזוגות לצאת מהמשבר ביחסים ולהפסיק לחוות מצוקה בקשר הזוגי. השלב השני מתמקד בשיפור ביחסים ויצירת קשר בטוח בין בני הזוג.

‘טיפול זוגי ממוקד רגש’ (EFT) יוצר שינוי שנשמר גם לאחר סיום הטיפול וגם במצבי לחץ מתמשך. הטיפול יוצר זוגיות חדשה שמאפשרת לכל אחד מבני הזוג להרגיש שהשני נמצא שם בשבילו וכתוצאה מכך יש שיפור ניכר בסימפטומים אישיים של דיכאון ופוסט טראומה.

יעדיו של טיפול זוגי בגישת EFT הן בני זוג עם תחושת התקשרות (Attachment) חזקה ויציבה. במערכת יחסים כזו כל אחד מבני הזוג יכול לזהות ולקבל את תחושותיו וצרכיו, לזהות מתי הוא או היא אינם מרגישים את ההתקשרות הזוגית אלא ריחוק, ולדבר עם בן/בת הזוג בצורה פתוחה על הצרכים והרגשות שלהם.

למה ללכת לטיפול זוגי?

רוב הזוגות מגיעים לטיפול זוגי לאחר תקופה ארוכה של קשיים בזוגיות וניסיונות רבים לפתור את הבעיות בכוחות עצמם. במקרה הטוב זוגות מגיעים לפני שנעשה נזק בלתי הפיך ולפני שאחד או שני הצדדים הגיעו למצב של ייאוש מהקשר.

מטרתו של הטיפול הזוגי הוא לאפשר לשני בני הזוג לראות את הקשר באור יותר חיובי, להפסיק להאשים, ללמוד מיומנויות של הקשבה ותקשורת יעילה, להבין את התהליכים המתרחשים וליצור דפוסים חדשים וחיוביים הנשמרים לאורך זמן.
 טיפול במצבים של ריחוק והתנתקות זוגית

אם אתם מרגישים כי בן או בת הזוג הוא שותף מעשי למתרחש בעולם המציאות שלכם. אתם מתפקדים יחד כצוות. עובדים, מתחזקים בית וילדים והחיים זורמים. לכאורה “הכל בסדר”, אך בו זמנית אתם חווים קשיים בזוגיות ומרגישים מתוסכלים, בודדים, כועסים וכד’.  בן או בת הזוג אינם שותפים לעולמכם הרגשי, ואתם מתקשים לשתף בחלומות, ברצונות, או בכמיהות שלכם. אתם חשים בדידות וריחוק מהאדם שאמור להיות הכי קרוב אליכם ועוד
בטיפול זוגי  תוכלו לבנות מחדש אינטימיות. בתהליך הטיפול בני זוג לומדים לתקשר באופן רגשי, ולהחיות מחדש את החברות והקרבה בינהם.

לקבלת ייעוץ ולקביעת פגישה התקשר/י 054-4479485 או השאר/י פרטים: