בחירת המטפל המתאים עבורך

איך לבחור פסיכולוג או פסיכולוגית?

ההחלטה לפנות לאיש מקצוע כרוכה הרבה פעמים במבוכה והתלבטות פנימית. הרבה פעמים אנחנו מאמינים שאנחנו יכולים לפתור בעצמנו את הבעיות שלנו ולא מאמינים שפסיכולוג או פסיכולוגית יוכלו לעזור לנו. זה לא קל לנו להודות שאנחנו תקועים בחיים, שאנחנו במצוקה, ושאנו חסרי אונים לגבי האופן שבו ניתן לפתור את הבעיה.

בעידן של היום אנחנו יכולים להקליד בגוגל את ההגדרה שלנו לבעיה, ולקרוא עליה באינטרנט. הידע והאינפורמציה שיש ברשת עצומים, וקל מאד למצוא חומר בכל נושא.

הסיבה שאנחנו הרבה פעמים לא מצליחים לעזור לעצמנו בבעיות רגשיות, היא שהפתרון לבעיה לא נעוץ בידע, אלא בחוויה רגשית מתקנת.

אנחנו יכולים להיות מודעים לבעיה שלנו, לסיבות של הבעיה ולפתרון התיאורתי של הבעיה אבל כל המודעות הזאת לא עוזרת.. בכלל, אנשים שהם מודעים יותר, סובלים יותר.  לא סתם אומרים שלפעמים הבורות היא ברכה….

 

אם הגענו להבנה שאנחנו זקוקים לעזרה מקצועית, השיקולים העניינים לבחירה של איש המקצוע קשורים למרחק, כסף, וזמן.

פסיכולוגית במרכז –  החשיבות של מיקום הטיפול

רצוי לבחור איש מקצוע בקרבת המגורים כי לנוחות יש משקל רב בנושא ההתמדה בטיפולים פסיכולוגיים.

אם יש לנו את האפשרות לפנות לקליניקה פרטית זה כדאי, כי ככה יש לנו שליטה מלאה על מי מטפל בנו. אם אין לנו את האפשרות לממן טיפול פרטי,  מומלץ לבדוק את האפשרויות לטיפול בקופת החולים בה אנחנו מבוטחים. ישנן קופות שיש להן הסדרים עם מטפלים שעובדים בקליניקה פרטית ומקבלים את המבוטחים בתעריפים מוזלים.

קיימים גם שרותי טיפול פסיכולוגי בעיריות השונות ובמרפאות חוץ של בתי החולים בארץ.

 

מכיוון שאנחנו  מפקידים את הנפש שלנו בידיים של איש המקצוע, חשוב להתייחס לבחירה כאל בחירה חשובה ולהקדיש זמן לחיפוש איש מקצוע מתאים. זה לגיטימי לגמרי לערוך סקר שוק  כשפונים לפסיכולוג. כשאנחנו הולכים לקנות מקרר חדש או מכונית לא תמיד אנחנו קונים את המוצר הראשון שמציעים לנו, כך גם אנחנו לא חייבים להתחייב על איש המקצוע הראשון שאנחנו פוגשים.

פסיכולוג או פסיכולוגית בחירת מין המטפל

עם מי קל לנו יותר לדבר? עם אשה? עם גבר? אם התשובה ברורה אז התשובה לגבי מינו של הפסיכולוג ברורה. אם  הבעיה שלנו קשורה ביצירת קשר עם בני המין השני, אזיי ייתכן ויהיה לנו כדאי לבחור במטפל מהמין השני.

 

כימיה היא הדבר הכי חשוב בקשר הטיפולי.  השיחה עם הפסיכולוג או פסיכולוגית  צריכה לזרום. אנחנו צריכים להרגיש נוח ולהרגיש שמקשיבים לנו.

 

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *