טיפול זוגי קצר מעוד זוג בשקיעה

יעל ותומר – טיפול זוגי קצר מועד

חשוב להדגיש שכל הפרטים של המטופלים שונו והתיאור הוסווה כך שלא ניתן לזהות את האנשים האמתיים שמאחורי תיאור המקרה.

יעל ותומר הם זוג ותיק. שניהם בשנות ה40 לחייהם והם ביחד כבר 20 שנים. הם מדגישים שנשאו מתוך אהבה ושעדיין אוהבים אחד את השני.

. יחד עם זאת כבר שנה שלמה שהם רבים ללא הפסקה. שניהם מסכימים שהשינוי ביחסים החל בעקבות משבר בריאותי של בתם המתבגרת.

תומר הרגיש שיעל מתערבת באבהות שלו ולא מאפשרת לו להיות אבא סמכותי ויעל הרגישה שתומר לא מקשיב לה, לא מעריך אותה ומבטל אותה. המשבר השאיר משקעים ומאז התרחקו אחד מהשני. מבקשים ממני להחזיר אותם לדרך המלך.

לאחר הפגישה הזוגית הראשונה אני מקיימת פגישות אישיות עם כל אחד מבני הזוג. תהליך כל טיפול זוגי בקליניקה כולל תמיד פגישות בנפרד על מנת להכיר את הרקע המשפחתי של כל אחד. בשיחה זו אני לומדת על הזוגיות של ההורים שמהווה מודל ראשוני, על היחסים שהיו עם ההורים ועל אופן ההתקשרות עם כל אחד מההורים. מידע זה עוזר לי להבין את המודלים המופנמים לקשר של יעל ותומר עוד לפני שהכירו אחד את השני.

לאחר הפגישות האישיות בהן אספתי את המידע הדרוש לי כדי להתחיל את הטיפול הזוגי ביעל ותומר התחיל למעשה התהליך  הזוגי שהתמקד בלהחזיר לקשר את הבטחון ואת הקרבה שהלכו לאיבוד.

בסך הכל התקיימו עוד 6 מפגשים. בפגישות עלתה האכזבה של יעל מתומר, ההרגשה שלה שתומר לא מעריך את ההשקעה שלה באמהות, הכמיהה שלה לרכות והתסכול שלה מהביקורתיות ושיפוטיות שחווה בזוגיות.

תומר דבר על ההרגשה שלו שאינו בטוח באהבה של יעל אליו, חש דחוי ומתוסכל מהיעדר יחסי המין בינהם.

במהלך הטיפול הזוגי עזרתי ליעל ותומר להבין את הריקוד הזוגי שהוביל לריחוק. ההאשמות ההדדיות הובנו בטיפול כממסכות צרכים שלא מקבלים מענה והבנו ביחד למה כל כך קשה להם לבקש אחד מהשני את מה שהם זקוקים לו בקשר.

תומר הצליח לדבר על כך שמתבייש להרגיש נזקק למגע ושהדרך שלו להרגיש אהוב היא בעיקר דרך יחסי המין. יעל הצליחה להסביר לתומר כמה זקוקה לאוזן קשבת, חמלה ואכפתיות ממנו וכמה היא כואבת את ההרגשה שלא בא לקראתה ושהיתה רוצה להרגיש שבא לקראתה כי אוהב אותה.

במהלך הטיפול הזוגי המגע והחום חזרו לקשר של יעל ותומר. בפגישה האחרונה הגיעו לפגישה מחוייכים. לדבריהם טוב להם ואינם מרגישים צורך יותר בטיפול. קבענו פגישת מעקב כדי לוודא שהטיפול לא נקטע מוקדם מידי שכן היתה הרגשה שהתהליך היה מאד מהיר וקצר יחסית אך יום לפני פגישת המעקב קבלתי טלפון מתומר שהסביר שלא יוכלו להגיע ולמעשה ברור לשניהם שאין להם צורך כי ממשיכים להרגיש טוב וחזרו לדרך המלך.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *